Opinie Google

Opinie Google – jak je pozyskiwać i nimi zarządzać?

Pozytywne opinie Google mogą okazać się kluczem do sukcesu Twojej działalności. Wiemy jednak, że często zdobycie tych opinii nie jest prostym zadaniem. Podpowiemy co zrobić, by szybko je uzyskać i jak nimi dobrze zarządzać.

Czy opinie Google są ważne? 

Są niezwykle ważne! W dzisiejszych czasach większość z nas przed skorzystaniem z jakiejś usługi chce się najpierw dowiedzieć, czy warto. Kiedyś najlepszym sposobem było zapytanie o to znajomych. Dzisiaj sprawdzamy w wyszukiwarce – to szybki, wygodny, zaufany i skuteczny sposób dla wielu użytkowników. Właśnie dlatego warto postarać się, by opinie działały zachęcająco. 

Opinie na Google – jak je zdobyć? 

Jednym z podstawowych sposobów pozyskiwania opinii jest… poproszenie o nie naszych klientów. Wbrew temu, co możesz myśleć, nie ma w tym nic złego. Większość z nas jest już świadoma, że internet ma potężną moc i że wielu przedsiębiorców chce rozwijać dzięki niemu swoją działalność. Opinie na Google bardzo w tym pomagają, dlatego nie bój się zwrócić do klienta z prośbą o wystawienie opinii. Od niego wymaga to jedynie poświęcenia chwili, a Tobie pomoże generować zyski.

Google Maps opinie

Ile razy, wybierając restaurację, sprawdziłeś/aś jakie ma opinie na Google Maps? My sprawdzamy za każdym razem, kiedy odwiedzamy nowe miejsce czy lokal. Warto pamiętać, że w dobie powszechnego dostępu do internetu, dobre recenzje w Google Maps mogą przyciągnąć do Ciebie wielu klientów. 

Skąd jeszcze brać opinie Google? 

Wiemy, że klienci czasami nie pamiętają o tym, by zostawić opinię. Ty również możesz nie mieć czasu i chęci do tego, by o tym myśleć. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej pomocy. Przed nami Google opinie nie mają żadnych tajemnic. Zadbamy o to, by w Twojej wizytówce pojawiły się komentarze i zdjęcia, które będą najlepszą zachętą dla wszystkich zastanawiających się nad zakupem lub skorzystaniem z usług. 

Moje opinie Google – łatwość zarządzania

Podpowiemy Ci, jakie rozwiązania mogą sprawdzić się u Ciebie najlepiej, ale to przede wszystkim Ty podejmujesz decyzje. Sam wybierasz pakiet, możesz zdecydować się na opinie Google z treścią, opinie Google bez treści lub lajki pod opinie Google. Decydujesz również z jaką częstotliwością opinie mają pojawiać się w wizytówce, jak długie powinny być czy w jakim języku będą najlepiej się sprawdzać. Możesz także zdecydować, czy do opinii będą dołączane zdjęcia oraz czy chcesz zadbać o optymalizację słów kluczowych. Wszystko to sprawi, że będziesz miał większą kontrolę nad obrazem swojej firmy w oczach klientów.

Pamiętaj o dobrych praktykach 

Same opinie to nie wszystko – wielu klientów interesuje także to, czy jesteś otwarty/a na komunikację. Odpowiadasz na negatywne opinie by ugasić pożar, zanim zdąży się rozprzestrzenić? Świetnie! Ale nie zapominaj o tych, którzy Cię doceniają. Poświęć chwilę na krótkie “bardzo dziękuję” lub lajka, a zadowolony klient poczuje się jeszcze lepiej. Będziesz mieć pewność, że jego opinia przyciągnie nowych konsumentów, a Twoja reakcja sprawi, że on sam odwiedzi Cię ponownie. Takie praktyki to same plusy! 

Shopping Cart